Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Server

Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů a je zakázáno je bez jejich
souhlasu jakýmkoliv způsobem rozšiřovat či publikovat.
jeseniky.org , moravskehory.com, jesenicko.biz, sumpersko.eu

 

optimalizováno pro: 1024x768 a vyšší, IE


Copyright Jeseniky.org design


2003 - 2023 Všechna práva vyhrazena

Vytvořeno v Joomla!

PageRank

GPS - rady, tipy a doplňky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 16 Září 2008 10:18
Share

V tomto textu se Vám pokusíme představit možnosti využití GPS při turistice i cestování a snad Vám tyto informace pomohou i při cestách do Jeseníků, nebo při použití GPS pro Geocaching.

 

Global Positioning System, zkráceně GPS, je vojenský polohový družicový systém provozovaný Ministerstvem obrany Spojených států amerických, s jehož pomocí je možno určit polohu a přesný čas kdekoliv na Zemi nebo nad Zemí s přesností první desítky metrů. Přesnost GPS lze s použitím speciálních metod ještě zvýšit až na jednotky centimetrů. Část služeb tohoto systému s omezenou přesností je volně k dispozici i civilním takzvaným "neautorizovaným" uživatelům. V civilní oblasti se používá k navigaci objektů po určité trase. Nepostradatelný je v oblasti námořní dopravy, nebo letectví. Poslední dobou vzrostla obliba pro použití v automobilové dopravě a turistice.

Geocaching [džiokešing] je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher. Tyto skryté objekty lze nalézt po celém světě a k uchování pozic těchto objektů pro hráče slouží specializované servery.

 

GPS Zařízení má různé podoby. Může se jednat jak o zařízení do auta, loď, turistiku či letadla pouze, nebo dnes stále víc populární kombinace všeho dohromady. Stále více se také setkáváme s GPS zařízeními integrovanými do mobilních telefonů. Uživatel si vylepšuje své GPS zařízení pomocí nahrávání různě podrobných map do svého přístroje.

 

Přístroje GPS Vám mohou být užitečné pro plánování Vašich výletů jak po silnici tak i v zimní nebo letní turistice. Velké využití je také ve speciálních přístrojích na cykloturistiku. Díky mnohým programům si také můžete zaznamenávat Vámi prošlou trasu a poté na počítači vytvářet profily tras a tréninkové plány.

 

 

Ve zbytku článku naleznete odkazy na důležité stránky zabývající se GPS. Naleznete zde také několik souborů ke stažení v sekci Dwonload.

 

Odkazy:

GPS:

1) http://navigovat.mobilmania.cz - Server věnovaný GPS

2) http://www.navigacegps.cz - Obchod s GPS přístroji ale i s mnoha radami ve foru.

Geocaching:

1) http://www.geocaching.cz - České stránky o Geocachingu

2) http://www.geocaching.com - Oficiální server Geocachingu

3) http://geowiki.hidden.cz - Česká encyklopedie Geocachingu

Mapy:

1) http://magellan.ic.cz - České TOPO mapy zdarma pro přístroje Magellan

2) http://gps-maps.info/topoguide - České TOPO mapy zdarma pro přístroje Garmin

3) http://home.wtal.de/noegs/freemaps.htm - Mapy z celého světa

4) http://fatbozz.towerofglass.net/v2/garmin-mapy - Mapy z celého světa

5) http://download.geofabrik.de/osm/europe/ - Mapy Evropy zdarma

6) http://mapcenter2.cgpsmapper.com/catalogue.php - Katalog map světa

7) http://mapy.mk.cvut.cz/ - Katalog klasických naskenovaných map

Mobilní telefony:

1) http://www.nokia.cz/A41007040 - Nokia Mapy

2) http://www.nokia.com/betalabs/sportstracker - Nokia Sport tracker - zaznamenání tras pro sportovce

 

 

 

Jiné:

Uitleg over de beste poker spellen vind je bij HollandGokken.com. Bij Holland Gokken vind je alles van limit omaha hi low tot no limit seven card stud tot online texas holdem poker. En wil je de spellen oefenen dan ga je naar een van de aanbevolen pokerrooms en oefen je op het gratis Poker spel dat ze bieden. Bij veel van deze online pokerrooms krijg je ook nog een no deposit bonus via HollandGokken.

Направо от дома находится апельсиновая "Скачать виндовс хп торрент"роща, налево раскинулся огромный сад.

Хорошо, клистир вам еще поставят на дорогу,-распорядился доктор Грюнштейн,-чтобы "Песня а ты не бойся скачать"вы потом не жаловались, будто мы вас здесь не лечили.

Когда противник "Игры червячки бах"окажется на высоте 312, тут некогда будет размышлять о том, почему высота этого холма "Игры разума фильм скачать"указана от уровня моря, или же вычислять его "Рок на века скачать"высоту.

Мы стояли почти рядом за двумя деревьями.

ATTACHMENTS TITLE
DOWNLOAD THIS FILE (CZ-Horska_sluzba.kml)Lokace Horské služby[V tomto souboru najdete lokace poboček Horské služby Jeseníky]
DOWNLOAD THIS FILE (GPS - DATA.txt)Souřadnice Jesenických pramenů a pomníčků[Souřadnice GPS pramenů a pomníčků v lázních Jeseník]
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky