Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Kontakty

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankŠumperské atraktivity PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: RMIC Šumperk   
SATURDAY, 14. JULY 2007 12:16
Share
Image
V průběhu šumperské letní sezony jsou od června do konce září k dispozici následující atraktivity:
-    Procházka ze 13. do 21 století
-    Rozhled z radniční věže nejnověji připravujeme procházkové okruhy:
-    Kde žily čarodějnice
-    Malá Vídeň

Nové okruhy všechny zájemce seznámí jednak se smutnou historií čarodějnických procesů, ale také s historií těch nejzajímavějších staveb, které Šumperku daly přídomek „Malá Vídeň“. Procházkové okruhy si mohou zájemci projít již od 3. června 2007....

Okruh „Procházka ze 13. do 21. století“ prochází historickým jádrem města a poskytuje seznámení s historií města, s událostmi, které v průběhu staletí ovlivňovaly život ve městě i s nejvýznamnějšími historickými budovami v jeho centru. Okruh trvající asi 60 minut začíná před radnicí a pokračuje ulicemi Starobranskou a Úzkou kolem bývalého klášterního kostela Zvěstování Panny Marie, který je možné si prohlédnout i uvnitř, Geschaderova domu a bývalého zámku až na kostelní náměstí k sochám evangelistů a farnímu kostelu sv. Jana Křtitele (prohlídka jeho interiéru je součásti prohlídkového okruhu). Procházka končí na náměstí Míru u morového sloupu, ale je možné ji spojit i s rozhledem z radniční věže, kde je umístěný dalekohled.

Okruh „Kde žily čarodějnice“ je novinkou blížící se letní sezony. Začíná na náměstí Míru a seznamuje nás s historií čarodějnických procesů v Šumperku a současně s domy, ve kterých žili buď údajné čarodějnice nebo lidé, kteří s touto smutnou historií měli něco společného. Postupně procházíme ulicemi Starobranskou, Kladskou, Radniční, Bulharskou přes Kostelní náměstí do ulice Černohorské, kde v bývalé šatlavě byly oběti procesů vězněny a mučeny, do ulice Lužickosrbské a Langrovy. Na popravišti na Šibeničním vrchu, které dnes  najdete v areálu bývalého sanatoria na Reissově ulici, zemřelo 25 nevinných lidí ze Šumperka.

Procházkový okruh „Malá Vídeň“ začíná stejně jako další dva okruhy na náměstí Míru a seznamuje nás s nejvýznamnějšími architektonickými zajímavostmi Šumperka 19. a počátku 20. století. Z náměstí Míru procházíme ulicí Bulharskou k Mariiným schodům, které nechal v Hanácké ulici postavit šumperský textilní podnikatel Ignác Seidel, sejdeme na ulici Okružní a dále ke Smetanovým sadům, přes Husovo náměstí, Žerotínovu ulici a ulici Dr. E. Beneše k budově Okresního soudu. Ulicemi M. R. Štefánika, Slovanskou a Gen. Svobody, kolem pošty přes ulici Starobranskou zpět na náměstí Míru.

I nové procházkové okruhy můžete spojit se závěrečným rozhledem z radniční věže.

Величайший из подвигов, который, он верил, "играть книга ра"увековечит его имя, шедевр изобретательной выдумки приписан другому, и кому "скачать ati2dvag dll"Тодди ван Риттеру, его робкому "Верещагина 1 класс скачать"последователю и подражателю!

Ну, сказал он, насколько помнится, где-то около поколения назад доктор Спенсер из Харвела доказал, "Русские сказки скачать бесплатно"что гидроокись титана может производить химическую реакцию, в ходе которой атомы "верещагина 1 класс скачать"урана выделяются из морской воды.

Большие деньги предназначались его подружкам, а еще большие шли на частных детективов, которые выясняли подробности жизни его жены.

Некоторые из присутствующих, умудренные опытом пограничной "Лунные волки"жизни, довольно уверенно определяли даже время, "касперский скачать последнию версию"когда было совершено преступление.

А теперь вот, пока поджидаю свою скотинку, могу и я поглодать косточку веселее будет.

Все его лицо брови, нос, глаза, подбородок и верхняя губа лучилось довольством.

И, не прощаясь, "Древний мир: Популярная иллюстрированная энциклопедия"повесил трубку.

Они остановились перед зданием, "Николай II. Его жизнь и царствование: Иллюстрированная история"на третьем этаже которого располагалось лондонское отделение.

Там "Эльфы до добра не доводят"оказалась огромная длинная комната "Полезные, вредные и ядовитые растения"с каменными стенами и темными углами, с "Алгебра и геометрия в таблицах и схемах"изящными карнизами, резными капителями и причудливыми пилястрами.

Все "Вена. История. Легенды. Предания"женщины, кроме Кэти О'Доннел, годятся только для "Гитлер без лжи. 10 мифов о фюрере"одного, подумал он и "Малое собрание сочинений"повернул ключ.

Он все еще застанет сэра Джорджа за "Контрольные и самостоятельные работы по физике. 9 класс. К учебнику А.В. Перышкина, Е.М.Гутник. ФГОС"блокнотом.

Схватив снайперскую винтовку, "Закон об образовании. Федеральный закон от 29 декабря 2012 года №273-ФЗ "Об образовании в РФ""он присел перед распахнутым окном и прицелился в надвигающуюся фигуру.

Бифрост, я буду "Рожа свиней: патогенез, клиническая картина и диагностирование"должен получить разрешение "Розведення свиней"на посадку.

Возмутительно, согласился Небопа.

Солнце ерошит "

< Zurück   Weiter >
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky