Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Kontakty

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankKulturní přehled Šumperk v září 2013 PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Dům kultury Šumperk   
WEDNESDAY, 11. SEPTEMBER 2013 00:00
Share

logosumperk.jpgPátek 13. září od 18 h a od 20 h na střeše divadla

 

O5 A RADEČEK

„KONCERT NA STŘEŠE"

Skupina O5 A RADEČEK se vrací na střechu divadla s koncertním recitálem, který je  jedinečný pro svou pohodovou a přátelskou atmosféru. V aranžích pro akustické nástroje zazní známé hity, ale i písně, které Radečci na koncertech běžně nehrají. Opět nebude chybět nějaké to překvapení a stejně jako loni vystoupí v roli hosta pub-teologický písničkář Vojta Kroupa. Partnerem akce je Pivovar Holba.

Vstupné v předprodeji 120 Kč

V den akce 150 Kč

 

 

Čtvrtek 19. září od 19.30 ve velkém sále

RICHARD MÜLLER

& Fragile

Celovečerní koncertní program jedné z nejvýraznějších postav československé popmusic. V rámci mezinárodního turné HLASY uvede Richard Müller největší hity své kariéry v unikátní podání „a cappella" za doprovodu pěveckého souboru Fragile. Posluchači se tak dočkají známých písní, které několikanásobný Zlatý slavík dlouhá léta na koncertech vynechával, například Po schodoch, Štěstí je krásná věc, Aj Ty, Nebude to ľahké, Milovanie v daždi, Cigaretka na 2 ťahy, Srdce jako kníže Rohan, Nahý a další. Partnerem akce je firma Evják.

Vstupné 390, 490 a 590 Kč

 


 

Pondělí 23. září od 19 h v klášterním kostele

ALEŠ BÁRTA, OLGA JELÍNKOVÁ, DANA MIMROVÁ

Úvodní koncert 2. pololetí cyklu Klasika Viva 2013 ve společnosti předních českých sólistů, hráče na varhany Aleše Bárty, sopranistky Olgy Jelínkové a flétnistky Dany Mimrové.

 

Vstupné 80 Kč

Studenti a důchodci 60 Kč

Čtvrtek 26. září od 19.30 h v G-klubu

KALEIDOSKOP JANA REJŽKA

Poslechová diskotéka publicisty a hudebního kritika Jana Rejžka, který zavítá do Šumperka po více než dvaceti letech. Zahraje naši a zahraniční hudbu, kterou určitě nikde jinde neuslyšíte. V pořadu zazní též nejhrůznější píseň roku a připomeneme si jubilea či úmrtí rockových hvězd.

Vstupné v předprodeji 60 Kč

V den akce 90 Kč

Pondělí 30. září od 19 h ve velkém sále

ALJAŠKA - POBŘEŽÍ PACIFIKU

LEOŠ ŠIMÁNEK uvádí velkoplošnou panoramatickou live - diashow o expedici, která doposud neměla obdoby. Zkušený dobrodruh jako první obeplul na nafukovacích člunech západní pobřeží Kanady a Aljašky. Nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, dokumentuje třetí, závěrečnou etapu této zcela neobvyklé plavby. Na panoramatickém plátně uvádí Leoš Šimánek úžasně zajímavý svět - lidskou rukou nedotčenou přímořskou divočinu.

Vstupné 170 Kč

PŘIPRAVUJEME

3.10.            MARSYAS

12.10.          ŘECKÁ ZÁBAVA
13.10.          ČERT A KÁČA

18.10.          DŽEMFEST: Tři sestry, Toxique,

Děda Mládek Illegal Band, Sunshine...

24.10. MFO: KONCERT K VÝROČÍ REPUBLIKY

25.10.          MEZINÁRODNÍ SLET BUBENÍKŮ

15.-17.11.    BLUES ALIVE XVIII.
VÝSTAVY

 

4.-29.9.2013  Galerie Jiřího Jílka

PETR ČERMÁČEK: GRAFIKA A MALBA

Výstava tvorby brněnského grafika a básníka. Vernisáž k výstavě proběhne ve středu 4. září od 18 hodin. Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování. Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.

 

Pro děti

 

Neděle 15. září od 10 h ve velkém sále

PIRÁTSKÁ POHÁDKA

Pohádkové dobrodružství Aničky a Elišky, které si vždy po škole chodí hrát na dětské hřiště. Jednou je napadne hrát si na piráty a náhodou najdou v pískovišti zakopaný vzkaz v láhvi

s mapou ztraceného pokladu. Pak se teprve začnou dít věci! Ocitnou se na opravdické pirátské lodi a tak začíná jejich bláznivá cesta za pokladem. Hraje Divadlo Tramtarie Olomouc.

Vstupné 60 Kč

Neděle 29. září od 10 h ve velkém sále

POHÁDKA ZE STARÉ KNIHY

Příběh staré vyhozené knihy, jejíž pohádkové postavy se ocitnou v nebezpečí. Chystá se na ně zlá krysa. Král svolá všechny obyvatele knihy, aby hledali hrdinu a svého zachránce. Nakonec se hrdina najde a vše dobře dopadne. Hraje Divadlo Matěje Kopeckého Praha.

Vstupné 60 Kč

 

DŮM KULTURY ŠUMPERK, s. r. o.

Fialova 3, 787 01 Šumperk, tel: 583 214276, tel./fax: 583 214287

tel.č. předprodeje vstupenek: 583 214279 /od 14 do 18 h/

e-mail: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt, Sie müssen Javascript aktivieren, damit Sie sie sehen können. www.dksumperk.czwww.bluesalive.cz


 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky