Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Kontakty

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankProgram kultury v Šumperku v únoru 2017 PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: DK Šumperk   
WEDNESDAY, 18. JANUARY 2017 09:51
Share

logosumperk.jpgPátek 3. února od 19 h na jevišti velkého sálu

Koncert na jevišti:

UVIRA / BRUNO / HAFIZI TRIO

Mladé a velmi nadějné trio, které vzniklo v roce 2015 v Rotterdamu, přijede do Šumperka ve složení Jan Uvira (piáno), Alessio Bruno (kontrabas) a Martin Hafizi (bubny). Soubor hraje moderní jazz, klasické standardy, především však pianistovy autorské skladby na vysoké evropské úrovni, díky čemuž slaví úspěchy také v zemích Beneluxu a Bulharsku.

Vstupné v předprodeji 120 Kč

V den akce 150 Kč


Středa 8. února od 19 h ve velkém sále
LUCIE BÍLÁ
Jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček a několikanásobná vítězka ankety Český Slavík Lucie Bílá se po sedmi letech vrací do Šumperka. Všechny známé skladby zazní v komornější úpravě za doprovodu předního českého klavíristy Petra Maláska, díky čemuž si budete moci naplno vychutnat krásu a sílu jejího hlasu. Celý koncert uvede kněz Zbigniew Czendlik. Na místě se pak uskuteční i autogramiáda jeho knihy Postel, hospoda, kostel.

Vstupné na sezení 590, 690 a 790 Kč

Pátek 10. února od 19 h ve velkém sále

FORTEX ŠUMPERSKÝ PLES POD ZÁŠTITOU MĚSTA ŠUMPERKA

Plesová událost sezóny je tady. Olga Lounová, Marek Ztracený, Zelená pára, moderátor a DJ Rádia Haná Lukáš Kobza, Fotky z budky, zážitková mikromagie, KST Quick Olomouc a bohaté občerstvení. Více informací na www.sumperskyples.cz.

Vstupné s místenkou 390 Kč


 

Pondělí 13. února od 19 h v klášterním kostele

TIMBRETONE

Na prvním koncertě 44. ročníku festivalu PRELUDIUM ALOISE MOTÝLA se představí vokální kvintet a capella TimbreTone, který se skládá ze zpěváků/skladatelů české a polské národnosti. Repertoár je založen na jejich autorských skladbách inspirovaných nejen slovanským folklórem, ale nejsou jim cizí i hudební žánry jako je pop, jazz či electro. Rádi také improvizují a spojují hudbu s poezií. Festival se koná za finanční podpory Města Šumperka a Olomouckého kraje.

Vstupné 100 Kč

Sobota 18. února od 19 h ve velkém sále

KELTSKÝ VEČER

Quanti Minoris (Brno), Dick O´Brass (Praha), Happy to Meet (Šumperk),

taneční soubor Démáirt (Brno)

Přijďte si do Domu kultury Šumperk užít nezaměnitelnou atmosféru na jedinečný Keltský večer. Zároveň se také můžete těšit na ochutnávka z více než 50 druhů kvalitní skotské whisky, kterou zajistí Whisky & Kilt Praha.

Vstupné na sezení 100 Kč

Pátek 24. února od 19.30 h ve velkém sále

LIGHT & LOVE a PAVEL CALLTA

Naštěstí, Zrzka, Terapeut, Blueberry Sky, True Love nebo Under The Low Sun. Tyto a mnohé další známé hity uslyšíte naživo 24. února, kdy do Šumperka společně zavítají Light & Love a Pavel Callta s kapelou. Ti si získali pozornost mnoha fanoušků a jejich písně patří k těm nejhranějším na televizních a hudebních stanicích. Proto si určitě nenechejte ujít jedinečnou příležitost vidět je na vlastní oči.

Vstupné v předprodeji 190 Kč

V den akce 230 Kč

Pondělí 27. února od 19 h v klášterním kostele

KVARTETO APOLLON

Druhý koncert 44. ročníku festivalu PRELUDIUM ALOISE MOTÝLA bude patřit Kvartetu Apollon, které se směle může zařadit mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy. Od začátku své kariéry zařazuje do svého repertoáru vedle klasických děl také skladby jazzové. Ve vynikajících a velmi originálních úpravách můžeme tedy slyšet i skladby předních jazzových autorů a interpretů (Chick Corea, Miles Davis nebo Leonard Bernstein). Kombinací těchto dvou

odlišných směrů si získalo mnoho posluchačů, soubor proto pravidelně vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí. Zároveň s ním úzce spolupracují i Česká televize s Českým rozhlasem. Festival se koná za finanční podpory Města Šumperka a Olomouckého kraje.

Vstupné 100 Kč

Pátek 3. března od 19 h ve velkém sále

DYMYTRY, X-CORE, LOCO LOCO

Metalová kapela Dymytry vyráží na jaře 2017 na svou druhou samostatnou šňůru Krby Kamna Turyna tour 2017, v rámci které zavítají také do Šumperka. Během koncertu zazní nové pecky i osvědčené hity. Vystoupení této energické maskované party doplní světelná show světové úrovně včetně videoprojekcí na obří LED obrazovce. Jako hosté se představí skupiny X-Core a Loco Loco. Tato vpravdě hudební událost potěší srdce každého rockera.

Vstupné v předprodeji 280 Kč

V den akce 330 Kč

Sobota 4. března od 9 h ve velkém sále

O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA 2017

20. ročník mezinárodní taneční soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích za účasti párů z celé České republiky i ze zahraničí. Akce se koná za finanční podpory Města Šumperka. Partnery soutěže jsou Pivovar Holba a Květiny Waniek Postřelmov.

Vstupné 90 Kč, děti do 10 let zdarma

Sobota 4. března od 19.30 h ve velkém sále

KVĚTINOVÝ PLES

Účinkují: orchestr Moravia Big Band Zábřeh, hudební skupina Cantus, dále Jaroslav a Veronika Musilovi předvedou akrobatický rock 'n' roll. V úvodu plesu se uskuteční finále ve standardních a latinskoamerických tancích „třídy B, A, M“ soutěže O pohár Města Šumperka. Partner plesu: Květiny Waniek Postřelmov a Pivovar Holba. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci obdrží květinové vazby od partnerů plesu.

Vstupné s místenkou 200 Kč

Neděle 5. března od 15 h ve velkém sále
ŠLÁGRPARÁDA: DUO JAMAHA
Tříhodinová taneční zábava ve společnosti nejúspěšnější hudební skupiny televizní stanice Šlágr! Kotvánovci vám zahrají oblíbené písničky plné krásných melodií. Přijďte se na začátku jara pobavit a prožijte pohodové odpoledne ve společnosti populárních hudebníků ze Slovenska.

Partnerem akce je Pivovar Holba.

Vstupné s místenkou 170 Kč

PŘIPRAVUJEME
9.3.        JIŘÍ KOLBABA: SEVEROZÁPADNÍ AFRIKA
10.3.      ROCKOVÁ PÁRTY: SOUL OF SCARLETT,

WE ARE THE MOTION, BLACK MERCURY
12.3.      VOUSÁČI – pohádka na neděli
13.3.      PRELUDIUM: Jana Kozderková Šimková
15.3.      CELEBRITY – Ondřej Sokol

18.3.     BLUES APERITIV

24.3.      PRIESSNITZ
27.3.      PRELUDIUM: Escualo Quintet
29.3.      CHARLIE CHAPLIN

31.3.      ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY

1.4.        DELINQUENT HABITS & guests (hiphop/USA)

VÝSTAVY

1.2. - 26.2. Galerie Jiřího Jílka

BRONISLAVA ŠNAJDROVÁ

DANIELA MIKULÁŠKOVÁ

SPOLU.OBRAZY

Broňa Šnajdrová a Daniela Mikulášková jsou spolužačky ze studií. Obě již v Šumperku vystavovaly, obě jsou z Olomouckého kraje a také je spojuje čirá radost z tvoření a svobodný prostor projevu. Vernisáž k výstavě se uskuteční ve středu 1. února od 18 hodin.

Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování. Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.

PRO DĚTI

Neděle 19. února od 15 h ve velkém sále

KARNEVAL

Tradiční maškarní ples, kde se děti mohou proměnit za kohokoli či cokoli. Dvouhodinovým programem děti provedou herci Divadélka s Radostí. Rodiče společně s dětmi mohou soutěžit či se naučit písničky a tance. Malování na obličej a tvořivé výtvarné dílničky zajištěny.

Vstupné 90 Kč

DŮM KULTURY ŠUMPERK, s. r. o.

Fialova 3, 787 01 Šumperk, tel: 583 214276, tel./fax: 583 214287

tel.č. předprodeje vstupenek: 583 214279 /od 14 do 18 h/

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky