Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Kontakty

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankBěžecké lyžování PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: SCR Jeseníky   
FRIDAY, 28. NOVEMBER 2008 14:59
Share
bela.jpg Dáte-li přednost běžkám a svezení v upravených stopách nebudete v Jeseníkách zklamáni. Množství denně udržovaných lyžařských běžeckých tras v Jeseníkách je velké a každým rokem se ještě navyšuje. Máte na výběr z široké škály délek a obtížností tratí a je jen na Vás, na Vaší kondici a lyžařských schopnostech, kterou z tratí si vybrat. Malý výčet tras jsme Vám připravili.

Skřítek – Alfrédka – Karlov – Hvězda (25 km)
Výchozím bodem je Motorest Na Skřítku a trasa dále pokračuje rozcestím Nad Skřítkem, Pod Ztracenými kameny, kolem bývalé chaty Alfrédka, přes Mravencovku, Karlov pod Pradědem, Pod Vápennou – Kapitánská cesta až po odbočku k motorestu Hvězda.
Trasa upravovaná rolbou, šířka 3 m. • Náročnost: střední

Buď fit okruhy okolo Skřítku (6 km)
V blízkosti motorestu Na Skřítku je start a cíl upravovaných běžeckých tratí délky 3 km, 6 km a 10 km.
Povrch lesní nezpevněné cesty, šířka 2,0 m, úprava rolbou. • Náročnost: malá – střední

Kouty nad Desnou – Loučná - Branka - Klepáčov (20 km)
Trasa vede po lesních cestách z Koutů nad Desnou – z areálu Kareš po loukách nad Loučnou, U obrázku, Tříramenný potok, Vlčí sedlo, Branka, nad Vernířovicemi, Pod Ztracenými kameny, Klepáčov dále možnost sjezdu do Vernířovic, nebo výstup na Skřítek.
Trasa upravovaná rolbou, šířka 3 m. • Náročnost: střední

Červenohorské sedlo – Vřesová studánka (3 km)
Upravovaná trasa vede po hřebenu z Červenohorského sedla na Vřesovou studánku. Odtud možnost pokračovat dále po neupravených trasách přes Vozku do Branné nebo přes Keprník a Šerák do Ramzové.
Trasa upravovaná rolbou, šířka 3 m. • Náročnost: malá

Branná – Větrná – Branná (12,5 km)
Trasa tvoří okruh vycházející od horní stanice sedačkové lanovky v areálu Proskil Branná (pro běžkaře 1 jízda zdarma). Pokračuje po volných pláních až do osady Kronfelzov, kterou stopa míjí z její jihovýchodní strany a pokračuje již lesem až na Větrnou. Z Větrné obíhá trasa Kronfelzov od severozápadu a přes Kutný vrch se vrací zpět k horní stanici sedačkové lanovky v Branné.
Trasa upravovaná skůtry, vhodná i pro rodinné výlety. • Náročnost: malá

Horní Lipová – Ramzová – Petříkov (7,5 km)
Trasa vede od Penzionu Kovárna v Horní Lipové přavážně po lesních cestách mírným terénem vhodným i pro rodiny s dětmi. Stopa prochází kolem areálu na Ramzové – Pod Klínem a mírně klesá až do údolí
Petříkova.
Trasa upravovaná rolbou. • Náročnost: malá

Horní Lipová – okruh (10 km)
Okruh vede po lesních cestách v okolí Horní Lipové, vychází a končí u Penzionu Kovárna. Každoročně se na něm uskutečňuje závod “Hornolipovská desítka”.
Trasa upravovaná rolbou. • Náročnost: střední

Malá Morávka – Nová Ves – Anenská Huť – Alfrédka (18 km)
Nástupní bod je v centru M. Morávky u restaurace Kovárna. Trasa vede kolem fotbal. hřiště, nad sjezdovkami v Karlově, přes rozcestí Nad Karlovem a Jelení směrem na Vyhlídku. Zde se navazuje na běžecký areál sport. klubu lyžování Policie Olomouc – Nová Ves a pokračuje dále směrem na Anenskou Huť. Mírným stoupáním přes rozcestí Pod Ostružnou dojedete až k bývalé chatě Alfrédka. Zde po trase M. Morávka – Alfrédka se vrátíte zpět.
Trasa upravovaná rolbou i skútry. • Náročnost: střední

Staroměstsko – Brannenský okruh (20 km)
Začátek je ve Starém Městě u tzv. Olomoucké chaty. Povede vás buď přes Hajmrlov, nebo kolem pevnostních bunkrů StM 33 a StM 34 a obě se potkávají pod Kutným vrchem. Zde se můžete napojit na stopu směrem ke kapličce u Šléglova a k lanovce v Branné. Nebo od Kutného vrchu zamíříte opačným směrem, na Kronfelzov,
Ostružník a Paprsek. • Trasa upravovaná rolbou. • Náročnost: střední

Paprsek – Petříkov (5 km) • Okolí Priessnitzových léčebných lázní (28 km)

Zdroj: Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu

Охотнику пришлось бросить ружье и собрать все свои силы, чтобы отразить неожиданное нападение.

Одни полагали, что индейцы направились на юг, в более отдаленную часть полуострова.

Путь на Буг, господа, лежит через Сокаль,-изрек полковник с видом прорицателя и продвинул по памяти указательный палец к Карпатам, но при этом влез в одну из тех кучек, с помощью которых кот старался сделать рельефной карту театра военных действий.

Луиза была рада, когда увидела, что он возвращается, ведя на лассо Диаса.

Он снабжал деньгами "Скачать русификатор city bus simulator 2010 new york"партизан, и за это они охраняли его "величайший торговец в мире мандино ог скачать"плантации.

Конечно, лучше бы "песни про сборную россию по футболу скачать"ваш дядя их нашел.

Просто покажи, как с ним покончить, и "скачать этюды шопен"будем считать дело завершенным.

Мне сказали, вы "похититель теней марка леви скачать"недовольны, что я "Miele s 6730"проник к вам под видом Дж.

После второго сходного инцидента британцы, забыв "Окружающий мир. 1 класс. Учебник в 2-х частях. Части 1, 2."про гордость, предложили Франции принять эстафету.

Естественно, я буду "программы скачать русские"ходить босиком и, естественно, забуду о том, что "Из истории московских улиц"пол усыпан осколками.

Единственно хорошим результатом оказалось то, что "Ринок картоплі та овочів"попытка рассчитать "Ринок олійних культур"молекулярный вес на бумаге привела к решению первой проблемы.

А у плантатора, который "Ринопластика у быка"так гордился своей дочерью, не было "Ринок цукру"и тени подозрения, "Ринопневмония лошадей"что она жестоко обманывает его.

Помяни мое слово, "Ринотрахеит кошек"Спайдо, я убью Удан Канна при нашей следующей встрече.

Все же, чем больше "Риски для сельского хозяйства от установления зоны свободной торговли с ЕС"я узнаю о Мандоре, тем "Ріст і продуктивність люцерни залежно від прийомів догляду в агрофірмі 'Зоря' Голованівського району Кіровоградської області"больше пугает меня эта "Робочий проект впорядкування території багаторічних насаджень Плавнівської сільської ради Ренійського району Одеської області"борьба.

Дракон снова решил, что следует быть настороже.

В "Рожа свиней"деревне ни огонька, и не видно никакого движения.

 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky