Čeština (Česká republika)GermanEnglish (United Kingdom)Polish (Poland)

Links

Kontakty

Server

Alle Texte und Bilder befinden sich im Eigentum der einzelnen Autoren und verboten ist, ohne ihre
Zustimmung in irgendeiner Weise verbreiten oder zu veröffentlichen

jeseniky.org , moravskehory.com , jesenicko.biz , sumpersko.eu optimiert für: 1024x768 und höher, IE 5,0

Copyright Němčík design
2003 - 2008 Alle Rechte vorbehalten


Support: Kraliq 2005

Erstellt in Joomla!

PageRankVidnava PDF Drucken E-Mail
Geschrieben von: Administrator   
SUNDAY, 10. APRIL 2022 00:00
Share
ImageVidnava je město ležící u hranic s Polskem na pravém břehu řeky Vidnávky.Začíná zde Vidnavská nížina. Město má tudíž jednu z nejmenších nadmořských výšek v oblasti (233 m.n.m).První zmínky osídlení pochází z mladší doby kamenné.První písemná zmínka je doložená z roku 1291.Největším bohatstvím obce je soubor vzácných historických a architektonických památek. Zachovalo se zde původní jádro města včetně části opevnění ...

 

Mezi významné památky patří:

 

Zámek - Bývalá tvrz městského fojta pocházející z 16. století bývala v minulosti součástí městských hradeb. Je zajímavou ukázkou renesanční architektury. Zachovala se také vnitřní výzdoba.

 

Kostel sv. Kateřiny - Je postavený na základech kostela ze 13. století. Od té doby byl již mnohokrát přestavěn a upraven. V západní části se zachoval původní gotický portál.

 

Dalšími lákadly jsou například městská radnice, kostel sv. Františka, dům bývalého fojtství, místní lékárna nebo mariánský sloup z roku 1714 s barokními sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána.

 

Vidnava je ideální místo pro letní rekreaci jsou zde dobré podmínky pro cyklistiku i turistiku (v blízkosti přírodní zajímavost Venušiny misky). Nachází se zde také několik bývalých lomů pro koupání.

 

Do vidnavy se můžete dostat jak vlakem - cílová stanice tak autobusem. Silnicí je spojena se Žulovou nebo Mikulovicemi.

WWW: http://www.vidnava.cz/

Poloha na mapě


Image Image
 
Jeseniky: Ubytování v Jeseníkách | Jeseniky.org | Turistika Jeseníky | Lyžařská střediska v Jeseníkách | Počasí Jeseníky | Zajímavosti a novinky z Jeseníků | Live kamery Jeseníky